dovolená

ID: 652863

Vánoční Regensburg a Nürnberg

Program

Srdečně Vás zveme na Vánoční zájezd do německého Regensburku a Norimberku. 

Již od konce listopadu mění každoročně vánoční trhy obraz bavorských měst. Norimberský perník, svařené víno, pečené mandle, k tomu pestrobarevné světelné řetězy, výrobky tradičních řemesel a zasněžené prodejní stánky – vánoční atmosféra a pohoda. Užijte si vánoční trhy obklopené zcela zvláštní a nezapomenutelnou bavorskou kulisou.

Regensburk patřící ke světovému dědictví UNESCO oplývá v době adventu jedinečnou atmosférou, ke které přispívají i vánoční trhy, konají se zde rovnou čtyři. Na všech si mohou návštěvníci zakoupit vánoční zboží, gastronomické pochoutky, speciality a o jejich zábavu se postará doplňkový kulturní program. Tradiční vánoční trhy lákají místní i návštěvníky již po staletí na náměstí  Neupfarrplatz. Tady se nachází slavnostně nazdobené stánky a budky, v nichž jsou k dostání všechny možné třpytící se drobnosti, jak jsou vánoční ozdoby, návštěvníci si mohou ale zakoupit také jesličky a vyřezávané figurky, hračky a občas se zde najdou i nějaké ty praktické drobnosti, kterými mohou udělat radost sobě nebo svým blízkým.

V ranních hodinách odjezd do Regensburku, středověkého města nacházejícího se na břehu Dunaje, prohlídka centra města, dominantní katedrála sv. Petra, brána Porta Praetoria, Kamenný most, který je nejstarším v Evropě a křivolaké uličky se spoustou adventních trhů, jimž dominuje tradiční Neupfarrplatz. Nejkrásnější adventní trhy najdete v areálu knížecího zámku Thurnů a Taxisů, původně kláštera, přestavěného během 19. Století a dodnes obývaného. Poté se přesuneme do Norimberka,  prohlídka centra města, které si dodnes zachovalo středověký ráz, dům A. Dürera, císařský hrad Kaiserburg... Návštěva adventních trhů Christkindlmarkt – patří k největším a nejproslulejším v celém Německu, možnost nákupu známého norimberského perníku a lahodného punče. Odjezd do ČR v podvečerních hodinách.

Změna programu vyhrazena.

Minimální počet je 35 osob pro realizaci zájezdu.

Cena zahrnuje
  • dopravu luxusním autobusem (WC, DVD, klimatizace, občerstvení)
  • pojištění CK proti úpadku
  • průvodce
Cena nezahrnuje

vstupy do památek

stravu

V případě zájmu nabízíme pojištění léč. výloh, příp. včetně pojištění storna.

nástupní místa

4:30h Sázava vlakové nádraží

4:50h Divišov náměstí u Sokolovny

5:15h Vlašim vlakové nádraží

5:40h Benešov vlakové nádraží

6:10h Říčany autobusová zastávka na náměstí

6:30h Praha metro Opatov

01.12. (Pá) 2017 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Bez stravy
Autobus/Více odjezdových míst
-14%First minute850 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: EichlerBUS s.r.o. IČO: 27442667
Vytvářím objednávku...