dovolená

ID: 653846

Vánoční Mariazell s průvodem čertů

Program

Srdečně Vás zveme do rakouského Kremsu a Mariazellu s fascinujícím průvodem čertů.

Mariazell je poutní místo a hlavní mariánská svatyně v Rakousku. Nachází se ve Štýrsku uprostřed zelených kopců. Hlavním předmětem zájmu poutníků je pozdně románská socha Madony s dítětem, která je uložena v kostele Narození Panny Marie z roku 1157. Jezdí se sem hlavně v době mariánských svátků např. 15.8. a 8.9 a v době adventu, kdy je zde možné vidět několik krásných betlémů a ochutnat místní bylinný likér a místní perníčky přímo z výrobny. Pozoruhodná je též zdejší lékárna s dlouhou tradicí, nabízející nejen léčiva, ale také různé bylinkové čajové směsi a přírodní kosmetiku. 

Kremže (německy Krems an der Donau) je páté největší město Dolních Rakous. Nachází se přibližně 70 kilometrů na východ od Vídně a 60 kilometrů od Českých hranic. Město také leží na soutoku řek Dunaje a Kremže, v tzv. Waldviertelu (Lesní čtvrti). Kremže je statutárním městem a správním střediskem, nepatří ale do okresu Kremže-venkov. Z dalších zajímavých údajů by vás mohlo zajímat, že Kremže leží v nadmořské výšce 203 m.

 

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR, přejezd do centra údolí Wachau, malebného historického městečka Krems. Kamennou branou vejdeme k radnici, farnímu kostelu sv. Víta, uvidíme Gozoburg, kláštery piaristů a dominikánů. Doporučujeme ochutnat a nakoupit vyhlášená vína z Wachau, která se pravidelně umísťují na předních světových příčkách. Doporučujeme také nakoupit tradiční regionální dobroty vyráběné z místních meruněk. Krems je zařazen do světového kulturního dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách přejedeme do nejslavnějšího poutního místa v Rakousku – Mariazell. Basilika Mariazell je jedna z nejvýznamnějších mariánských svatyní Evropy- prohlídka včetně prohlídky města, volno na vánoční trhy s největším adventním věncem a obřím adventním kalendářem. V podvečer se přesuneme do sousední vesničky Sankt Sebastian, kde shlédnete fascinující průvod Běh čertů ve strašidelných kostýmech děděných z generace na generaci. Užijete si pravý čertovský rej doprovázený alegorickými vozy, světelnými efekty a zvuky pekelné hudby. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Cena zahrnuje
  • dopravu luxusním autobusem (WC, DVD, klimatizace, občerstvení)
  • pojištění CK proti úpadku
  • průvodce
Cena nezahrnuje

vstupné do památek

pojištění léčebných výloh

stravu

nástupní místa

6:30h Praha metro Opatov

6:50h Říčany autobusová zastávka na náměstí

6:40h Divišov náměstí u Sokolovny

7:10h Vlašim vlakové nádraží

7:30h Benešov vlakové nádraží

7:45h Bystřice náměstí

8:00h Votice autobusové nádraží

25.11. (So) 2017 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Bez stravy
Autobus/Více odjezdových míst
-11%First minute790 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: EichlerBUS s.r.o. IČO: 27442667
Vytvářím objednávku...