dovolená

ID: 596275

Aktivní dovolená na Korfu

Poloha
Připravili jsme program pro ty, kteří svou dovolenou rádi tráví nejen odpočinkem na pláži. V každém termínu jsou pro Vás připraveny tři pěší výlety a pro zájemce je možné dokoupit cvičení jógy.
Program
1. den: odlet z Prahy, přílet na Korfu, transfer na ubytování.
2. den: celodenní volno u moře, možnost dokoupení výletů.
3. den: pěší túra Sidari-Peroulades-mys Drastis, linkovým autobusem pojedeme do letoviska Sidari (25-40 minut). Vydáme se po stezce okolo pobřeží Sidari až ke kanálu D´Amour. Tady sejdeme na vedlejší asfaltovou silnici a po chvíli zabočíme do olivových hájů. Cesta půjde ze začátku do kopce, potom po krásné polní cestě s nádhernými výhledy na ostrovy Othoni a Erikousa a půvabný mys Drastis. Následně zabočíme dolů z kopce a dojdeme k útesu s úzkým přístupem k moři. Kdo nechce jít zpátky pěšky, může jet motorovým člunem do Sidari (cca 12 EUR/osoba). Naše cesta bude pokračovat nahoru na vyhlídku na mys Drastis a dále po asfaltové silnici do Perulades a Sidari na konečnou autobusu (cca 3 km), odkud pojedeme linkovým autobusem zpět do místa ubytování. Celkový čas pěšky: cca 2,5-3 hod.
4. den: celodenní volno u moře, možnost dokoupení výletů.
5. den: klienti ubytování v Acharavi: Acharavi-Sunset, z Acharavi se vydáme pěšky po vedlejší asfaltované silnici do mírného kopce. Poslední část k panoramatické vyhlídce Sunset bude strmější. Dojdeme ke kavárně Sunset, kde se můžeme občerstvit a rozhlédnout se po celém severním pobřeží ostrova. Zpět půjdeme částečně po stezce okolo kostela sv. Pantelejmona a benátské věže. Výlet je nenáročný, s krásným výhledem na severní pobřeží a zelené kopce. Celkový čas pěšky: cca 1,5 hod. Klienti ubytování v Agios túra z Agios Georgios do Makrades, z letoviska se vydáme po pobřežní cestě, okolo rybí restaurace, dále nad pobřežím olivovým hájem a po dlážděném „chodníku“ budeme stoupat nahoru. Po pravé straně budeme mít nádherný výhled na zátoku Agios Georgios a ostrůvky za ní. Budeme pokračovat dál do vesničky Makrades, kde se prodává koření a suvenýry, a také je tady restaurace, ve které se můžeme občerstvit. Celkový čas pěšky: cca 4 hod.
6. den: celodenní volno u moře, možnost dokoupení výletů.
7. den: klienti ubytování v Acharavi: pěší výlet Acharavi-Almyros- Ag. Spyridion, nenáročná vycházka po pláži směrem na Almyros.
Dojdeme k poloslanému jezeru Antinioti, kde se chovají úhoři a prohlédneme si opuštěný a rozpadlý klášter. Po pohodlné polní cestě
mezi stromy dojdeme k místu Ag. Spyridion, kde se můžeme občerstvit v kavárně anebo vykoupat v moři u malé písečné pláže. Než se vydáme na cestu zpět, tak si vyfotíme krásnou scenerii skalnatého pobřeží s malým ostrovem, místo, které vyhledávají potápěči. Zpět půjdeme po pobřežní nefrekventované silnici, chvílemi po pláži. Celkový čas pěšky: cca 2,5-3 hod. Nebo Avlaki-Agios Stefanos, linkovým autobusem pojedeme do letoviska Kassiopi. Pěšky po vedlejší silnici přejdeme k pláži Avlaki, kde začíná stezka, která vede přes poloostrov Erimitis. Cesta je příjemná, s krásnými výhledy, okolo dvou menších jezer a nádherných pláží. Po zhruba dvou hodinách dojdeme do zátoky Agios Stefanos, kde se můžeme občerstvit v kavárně. I když půjdeme zpátky stejnou cestou, tak se vůbec nebudeme nudit. Budeme mít výhled na blízkou Albánii a křišťálově čisté moře. Po cestě zpět se můžeme vykoupat na jedné z pláží. Cesta zpět z Kassiopi linkovým autobusem. Celkový čas pěšky: cca 5-6 hod. Klienti ubytování v Agios Georgios: túra na Porto Timoni, z Agios Georgios se vydáme do vesničky Afionas, která leží mezi Agios Georgios a Arillas. Zde se můžeme občerstvit v některé z taveren s krásnými výhledy na celý záliv. Hlavní silnice vedoucí vesničkou Afionas končí na malinkém náměstí a dál pokračuje úzká cesta a posléze jen dobře prošlapaná stezka, která sestupuje úbočím kopce Afionas dolů. Nejdřív se otevře krásný výhled na zátoku Agios Georgios a těsně před sestupem dolů, uvidíte nádherný mys se dvěma plážemi, oddělenými od sebe úzkým pruhem země. Dole budete odměněni koupáním v průzračném moři na plážích, které jsou jinak přístupné pouze z moře. Každá pláž v Porto Timoni je jiná, a také teplota moře na každé straně je rozdílná. Celkový čas pěšky: cca 3 hod.
8. den: celodenní individuální volno u moře, ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha – Korfu (Kerkyra) – Praha, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, transfer z/na letiště v Řecku, ubytování ve studiu nebo v hotelu s polopenzí, pěší výlety dle programu, služby delegáta, pojištění proti úpadku cestovní kanceláře ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu 35 Kč/osoba/den, jízdné na místní autobusy.
CK si vyhrazuje právo možné záměny jednotlivých dnů a výletů.
V termínu 28.05.-07.06. navíc 3 dny individuálního volna u moře.
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Datour, s.r.o. IČO: 26002311
Vytvářím objednávku...